DC – poza kanonem

POTENCJALNA PRZYSZŁOŚĆ:

Powrót Mrocznego Rycerza – jeden z najlepszych komiksów z Batmanem, którego akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w świecie gdzie jedynym działającym superbohaterem jest Superman. Po 10 latach nieobecności 50-letni Bruce Wayne ponownie zakłada kostium człowieka nietoperza by raz jeszcze zaprowadzić porządek w Gotham  (Wydany przez Egmont)

Mroczny rycerz kontratakujekontynuacja „Powrotu Mrocznego Rycerza”, która została okrzyknięta najgorszym komiksem z Batmenem (Wydany przez Egmont)

Superman: Beyond – Grumik
Superman przyszłości w czarnym stroju i w świecie, gdzie technika poszła do przodu, ale nie nadąża za tym zawsze człowieczeństwo i społeczeństwo
.

Batman Beyond v1 [#01-02] – TKT Translations
Batman Beyond v3 [#01-06] – Comics Flying Circus
Wizja Batmana w przyszłości gdzie podstarzały Bruce Wayne przejmuje rolę Alfreda i pomaga swojemu następcy

 

ZIEMIA JEDEN:

Komiksy z tytułem „Ziemia Jeden” są alternatywnymi historiami bohaterów DC z innej Ziemi.

Batman Ziemia Jeden – Tom 1 – Egmont
Batman Ziemia Jeden – Tom 2
– Egmont

Superman – Ziemia Jeden Tom 1 – Comics Flying Circus
Superman – Ziemia Jeden Tom 2
– Comics Flying Circus
Superman – Ziemia Jeden Tom 3
– Comics Flying Circus

Teen Titans – Ziemia Jeden Tom 1 – Comics Flying Circus
Teen Titans – Ziemia Jeden Tom 2
– Comics Flying Circus

Wonder Woman – Ziemia Jeden – Comics Flying Circus

 

POZA KANONEM:

Batman: Wojna ze zbrodnią – Comics Flying Circus

Superman: Pokój na Ziemi – Comics Flying Circus

 

ALTERNATYWNE ŚWIATY:

„Batman: Zagłada Gotham” – Batman w realiach roku 1928 musi ocalić Gotham przed nadchodzącą zagładą (WKKDC 14)

„Batman: Gotham w świetle lamp gazowych” Batman w realiach XVIII w prowadzi ściga Kubę Rozpruwacza (Wydany przez Egmont)

„All Star Superman” – alternatywna wersja przygód Supermana (Wydany przez Mucha Comics)

„Superman: Czerwony syn” – w tym komiksie kapsuła wioząca Kal Ela rozbija się na terenie ZSRR, a Superman staje się bohaterem klasy robotniczej walczącym za Socjalizm i Stalina  (Wydany przez Egmont)

„Przyjdź Królestwo” – album wyjaśniający, dlaczego superbohaterowie stali się legendami amerykańskiej popkultury (Wydany przez Egmont)

„The Spirit (First Wave)”First Wave to nowe, pulpowe alternatywne DCU.

„JLA: Shogun ze stali”–  akcja dzieje się w starożytnej Japonii (Bury Wilk Translacje)

„Robin: Wąska ścieżka” – jak wyżej, też Japonia (Bury Wilk Translacje)

„Elseworlds Finest: Superman i Batman” lata 20 XX wieku, Bruce Wayne to awanturnik, a Clark (do prawie końca) nie nosi kostiumu, poszukują zaginionego miasta Argo. Jest tam też motyw rodem z Juliusza Verne’a i rosyjski wynalazca Aleksiej Luthorovicz jako odpowiednik kapitana Nemo (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Odległe ognie”świat po wojnie nuklearnej i nękany problemami psychicznymi Superman, który stracił swoje moce – bardzo dobra i mocna psychologicznie pozycja (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Dziedzictwo” – ostatni ocalały Kryptończyk Gar- El przybywa w XVIII wieku na Ziemię i z biegiem czasu podporządkuje cały świat Anglii stając się jej władca. 200 lat później jego prawnuk Kal-El, odczuwa coraz większe wątpliwości, czy świat właśnie taki powinien być… (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Bez przebaczenia” – Kryptończycy opanowali Ziemię, a Batman staje się żywym symbolem rebelii. Chyba jedyny komiks, gdzie Superman nosi maskę (Bury Wilk Translacje)

„Jeźdźcy sprawiedliwości” – w wielkim skrócie – Wonder Woman jako szeryf na Dzikim Zachodzie (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Ostatni syn Ziemi” – odwrócona historia Supermana. To Jonathan Kent jako genialny naukowiec gdy Ziemia ginie wysyła swego syna w kosmos, a rakieta ląduje na Kryptonie… (Bury Wilk Translacje)

„Elseworlds Finest: Supergirl i Batgirl” – morderca z przeszłości zabija rodzinę Gordonów, a Barbara wychowuje się jako przybrana siostra Bruce’a, zaś Kara jest ostatnią ocalałą z Kryptona (Bury Wilk Translacje)

„JLI: Żadnych reguł” – ludzie z mocami i inaczej wyglądający budzą strach i obawę i rząd na nich poluje jak na mutantów z Marvela… W zasadzie ten komiks to pewien rodzaj odpowiedzi na „X-men”, tylko jako alternatywna historia (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Superman Inc.” – Superman nie zostaje wychowany przez Kentów i gdy dorasta staje się gwiazdą sportu i biznesmenem. (Bury Wilk Translacje)

„Batman: Księga umarłych” – bogowie Egiptu istnieją naprawdę i mieszali w losy Ziemi. Teraz Batman odkrywa ich sekret, ale są tacy, którzy chcą mu w tym przeszkodzić (Bury Wilk Translacje)

„Super siedem” – Ziemia jest podbita przez kosmiczną hordę. Ostatnia siódemka bohaterów musi się zjednoczyć, by stawić opór najeźdźcom (Bury Wilk Translacje)

„JLA: Stworzeni równi” – wszyscy mężczyźni na Ziemi… wyginęli! Ocalał tylko Superman i Lex. Jak może w takiej sytuacji wyglądać dalsza przyszłość ludzkości? (Bury Wilk Translacje)

„Superman: Księga Dżungli Supermana” – Bury Wilk Translacje
Tytuł mówi sam za siebie – Superman wychowany przez wilki.

„Superman: Podzielony naród/A nation divide” (Podzielony naród)Grumik
Superman na tle wojny secesyjnej.

Batgirl: Obłęd udzielony – Bury Wilk Translacje
Pierwsze spotkanie pomiędzy Batmanem i Batgirl w świecie, w którym Barbara Gordon jest bratanicą komisarza Gordona, a komisarz wie, ze jest ona Batgirl.

Batman Confidential – Grumik
Confidential to nowe serie DC mające odmłodzić znanych bohaterów i adresowane są do młodszych czytelników. Pomysł opiera się na ponownym rozpoczęciu sagi o herosach w innym wymiarze (powstałym po „Nieskończonym Kryzysie”).

Batman Nosferatu – Grumik
Komiks oparty na dziełach wczesnego, niemieckiego ekspresjonizmu filmowego: „Gabinecie doktora Caligari” i „Nosferatu”.

Batman i Demon: Tragedia – Grumik
W Gotham z pogranicza fantasty Bruce Wayne musi zmierzyć się z demonem by ocalić ukochaną.

Batman: Gotham Noir – Comics Flying Circus
Wizja Gotham w wersji Noir pod koniec lat 50-tych. Głównym bohaterem jest Jamesa Gordona, który zostaje wplątany w intrygę na najwyższych szczeblach władzy.

Batman Noel – Comics Flying Circus
Wariacja na temat dickensowskiej „Opowieści Wigilijnej”, w której Batman gra rolę Scrooge’a, natomiast jako trzy duchy występują Catwoman, Superman i Joker.

Batman Arkham Asylum: Road to Arkham – Projekt niezależny
Krótki prolog do gry komputerowej „Batman Arkham Asylum”.

 

Opracował Maragast oraz Bury Wilk z bloga Bury Wilk Translacje

%d blogerów lubi to: