Jak zacząć czytać Aquaman’a

Wśród tytułów z Rebirth (Odrodzenie) wydawanych przez Egmont znajduje się seria „Aquaman” –  jest to pierwsze wydanie komiksu o solowych przygodach tej postaci w Polsce!

Czy jednak jest to dobry moment na rozpoczęcie lektury przygód Arthura Carrego? Moim zdaniem nie – lepiej najpierw sięgnąć do wcześniej serii z New 52.

 

NEW 52, CZYLI W POLSCE NOWE DC

Na stronie Grupy Comics Flying Cirkus można znaleźć skanlacje pierwszych 13 zeszytów „Aquamana” z New 52. Jest to doskonała seria na rozpoczęcie swojej przygody z postacią Aquamana i jednocześnie dobre przygotowanie się do lektury tomów z Rebirth. W tych 13 zeszytach mamy możliwość poznać postać Aquamana, jego motywacje, a także jego genezę i relacje z Merą oraz  największego przeciwnika Aquamana – Black Mante. Naprawdę trudno sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie do lektury przygód Aquamana. Zresztą seria ta jest rewelacyjna i zdecydowanie warto się z nią zapoznać.

Jeśli nie do końca jesteś przekonany, czy chcesz czytać Aquamana z Rebirth, to tym bardziej polecam zapoznać się z tymi 13 zeszytami – jestem na 100% pewien, że po ich lekturze polubisz postać Aqumana na tyle, by kupować jego kolejne przygody wydawane przez Egmont.

Oczywiście Aquaman należy do Ligii Sprawiedliwości i czytając komiksy o przygodach Ligii można także poznać postać Aquamana. Tekst „Jak zacząć czytać Ligę Sprawiedliwości” znajdziecie tutaj.

Jeśli jednak nie interesują Cię przygody Ligii, a spodobały Ci się polecane przeze mnie zeszyty z New52, to warto sięgnąć chociaż do trzeciego tomu Ligii Sprawiedliwości z New52, czyli „Tronem Atlantydy”, ponieważ główna intryga zbudowana jest właśnie wokół Aquamana (dostępna jest także animacja pod tym samym tytułem).

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na stronie Klubu Światu Komiksu pojawił się artykuł będący wprowadzeniem dla nowych czytelników do serii „Aquaman”  z Odrodzenia (artykuł znajdziecie tutaj).

 

DC REBIRTH, CZYLI ODRODZENIE

Po poznaniu chociaż części przygód Aquaman z New 52 można przejść do naprawdę znakomitej serii z Rebirth. Dotychczas wydano trzy tomy: „Utonięcie”, „Nadpływa Czarna Manta” i „Korona Atlantydy”, a tom czwarty ukaże się w lutym 2019 roku (i naprawdę nie mogę się doczekać do jego premiery).

 

Reklamy
%d blogerów lubi to: